Technologija

Apie 50% visų namo šilumos nuostolių sudaro šiluma, kurios netenkama per sienas, nes jų plotas lyginant su kitomis atitvaromis yra pats didžiausias (1 pav). Šie nuostoliai atsiranda dėl sienoje palikto tuščio oro tarpo ventiliacijos ir nepakankamos sienų šiluminės varžos (2 pav).

Image

Apšiltinus sienas, bendrus namo šilumos nuostolius galima sumažinti apie 30%, o tai leidžia sutaupyti apie 25% kuro per metus. Vadinasi sienų šiltinimui išleistos lėšos visiškai atsipirks per 4 metus.

Nešiltintuose namuose sušilęs oras kyla tuščiu oro tarpu į viršų ir per įvairius smulkius nesandarumus pastogėje išsineša šilumą. Per išorinę sienos dalį namas netenka tik nedidelės šilumos dalies. Vadinasi, sienų šiltinimas iš išorės efektyvus tik tada, kai sienose nėra tuščio oro tarpo.

Image

2. Tuščias oro tarpas sienoje.

Efektyvus namų šiltinimo būdas - sienoje esančio oro tarpo užpildymas porėta medžiaga. Termoputomis užpildžius oro tarpus, pasiekiamas dvigubas efektas: sustabdoma ventiliacija tarp sienų ir padidėja sienos šiluminė varža (3 pav).


Sienų šiltinimas, užpildant oro tarpus, Europoje naudojamas daugiau kaip 40 metų ir yra pakankamai ištobulintas. Dabartiniu metu jau yra virš 5 mln. namų su apšiltintais oro tarpais.

Image

3. Šiluminės varžos kitimas ir kuro ekonomija, apšiltinus sienas termoputomis.

Šiltinimo procesas

Vidutinio dydžio namo šiltinimas užtrunka 1-2 dienas.

Atvykstame prie namo

Šiltintojų brigada (paprastai 2 žmonės) atvyksta prie namo su kompaktiška termoputų gamybos įranga.

Sienose išgręžiame skylutes

Išorinėse namo sienose kas 1 m vertikalia ir horizontalia kryptimi išgręžiame 16-18 mm skylutes. Gręžiame į tarpsiūlius, todėl plytų kampai nepažeidžiami.

Užpildome oro tarpą

Specialioje įrangoje yra sumaišomi termoputų komponentai. Kompresoriaus suspausto oro pagalba komponentų mišinys yra išputinamas ir termoputos per žarną su antgaliu pro skylutes yra įpurškiamos į tarpsienius. Oro tarpai užpildomi 100%, nes termoputos yra labai skvarbios. Šiltintojas tiksliai žino kada plotas tarp skylių visiškai užsipildo, nes naudoja į skylę įkišamą žymeklį.

Užtaisome skylutes

Užtaisome sienose likusias skylutes cemento skiediniu taip, kad nelieka jokių žymių. Tinkuotiems, spalvotiems fasadams nauojame pigmentus.

Sutvarkome aplinką

Baigę darbą sutvarkome namo aplinką: surenkame atliekas ir šiukšles.

Šiltinimo medžiaga

Sienų oro tarpui užpildyti naudojamos termoputos dar vadinamos aminoplasto putomis.

Specialia įranga gaminamos termoputos yra skirtos sienų oro tarpams užpildyti ir atitinka Europos bendrijos standartus ir ekologinius reikalavimus.

    Termoputų savybės:
  • Nelaidžios vandeniui
  • Atsparios šalčiui
  • Nepalaikančios degimo
  • Laidžios vandens garams ("kvėpuojančios")
  • Neleidžiančios veistis graužikams, vabzdžiams, grybeliams
  • Ilgaamžės (praktiškai tarnaus nekeisdamas savo formos tol, kol stovės namas)

Komponentai termoputų gamybai yra gaminami Vakrų Europos šalyse. Medžiaga yra ištirta laboratorijose ir turi Lietuvos valstybinio visuomenės sveikatos centro leidimą naudoti gyvenamų namų šiltinimui.

Pagrindinės termoputų charakteristikos:
  • Užpildymo tarpas - 2 cm ir daugiau
  • Tūrio masė - iki 13 kg/m³
  • Šilumos laidumo koeficientas - 0,033 W/mK
  • 5 cm storio šiluminė varža R = 1,5 m²k/W (analogiška 75 cm storio plytų sienos šiluminei varžai)
  • Atsparumas gniuždymui - 9 kPa
  • Ekologiškai švari
  • Atsparumas ugniai - nepalaiko degimo proceso
  • Vandens garų laidumo koeficientas - 0,25 mg (m.h.Pa.)
Susisiekite su mumis

Darbus atliekame visoje Lietuvoje.

Užsakovui pageidaujant atliekame namo įvertinimą: nustatome oro tarpo plotį, kubatūrą, apskaičiuojame apytikslę šiltinimo kainą, konsultuojame bendrais šiltinimo ir patalpų vėdinimo klausimais.